Časté dotazy

Jaký výkon digestoře mám zvolit?

Kapacita odtahu odsavače je volena na základě rozměrů kuchyně, délky potrubí, které se měří až k výstupnímu otvoru, průměru potrubí a počtu kolen. Provoz digestoře bude komfortní, pokud je daný model schopen uskutečnit 5-10 výměn vzduchu v místnosti za hodinu na takový rychlostní stupeň, u kterého hladina hlučnosti nepřekročí 55 dB(A).

 

Je zpětná klapka součástí digestoře?

Ano, u modelů, které jsou primárně určeny pro provoz s odvodem odsávaného vzduchu mimo dům je ve většině případů zpětná klapka součástí základní výbavy. U modelů, které jsou určeny pro recirkulaci je součástí základní výbavy uhlíkový filtr a pro provoz s vnějším odtahem je nutné zpětnou klapku dokoupit.

 

Jakou digestoř mohu použít, pokud mám dům s rekuperací?

Některé modely digestoří Airforce jsou vybaveny přídavným tukovým filtrem. Díky dvojité filtraci je možné zachytit i ty nejmenší částečky tuků obsažené v odsávaných parách.

 

Nejúčinnější způsob filtrace nabízí digestoře vybavené systémem Crisalide. Jsou vybavené unikátním omyvatelným tukovým filtrem s jádrem Bulpren a speciální uhlíkovým filtrem s váhou 1 kilograma a životností 1 rok.

 

Mimo to lze do domů s rekuperací použít i modely vybavené axiálními motory. Vzduch nasávaný digestoří je díky účinným kovovým tukovým filtrům zbavený mastnoty a díky uhlíkovým filtrům i pachů.

 

 

Co jsou axiální motory?

Axiální motory, na rozdíl od tradičních, plynule nasávají vzduch podél lineární osy. To znamená vysokou účinnost, nízkou hlučnost a především obrovskou úsporu energie: čtyři axiální motory při maximálním výkonu mají nižší spotřebu energie než tři standardní halogenové žárovky.

 

 

Do jaké výšky mám digestoř instalovat?

Aby účinnost odsávání byla optimální, doporučujeme instalaci digestoře ve výšce, která nepřekročí 75 cm od varné desky. Minimální bezpečná vzdálenost je 65 cm od varné desky, u některých modelů, například u vertikálních digestoří, však stačí i 40-45 cm od pracovní plochy, tato informace je vždy uvedena v návodu u jednotlivého modelu.

 

 

Mohu zredukovat předepsaný průměr potrubí?

V žádném případě. Vždy je potřeba dodržet předepsaný průměr. Při použití dlouhého a členitého potrubí naopak doporučujeme použít větší průměr odtahového potrubí než je výstupní průměr digestoře. Zredukování předepsaného průřezu potrubí může znamenat ztrátu i více jak 50 % výkonu a stejné navýšení hlučnosti digestoře.

 

 

Jak mám čistit nerezovou digestoř?

Pro odstranění mastnoty doporučujeme otření měkkou houbičkou s běžným saponátem, například na mytí nádobí. Důrazně nedoporučujeme používat prostředky k čištění baterií či dřezů, nebo prostředky obsahující agresivní látky. Při použití těchto čistících prostředků mohou na nerezovém povrchu vzniknout neodstranitelné skvrny. Důležité je, ochránit vhodně omytý nerezový povrch speciálním přípravkem na nerez, který vytvoří na povrchu digestoře film chránící ušlechtilou ocel a zároveň částečně zabraňuje vzniku otisků prstů. Pro konzervaci doporučujeme pěnu ve spreji pro ošetření ušlechtilé oceli od renomované značky Würth.